Engures novada čempionātu

Nolikums

2020./2021.gada sezonai

 1. Mērķis
 • Engures un kaimiņu novadu iedzīvotāju iesaistīšana regulārās, sportiskās aktivitātēs
 • Sportisko tradīciju turpināšana un veselīga dzīvesveida popularizēšana;
 • Aktīvāko un labāko novadu sportistu un komandu noskaidrošana.
 1. Vadība

Engures novada čempionātu organizators ir Engures novada dome (sporta pasākumu organizators Sandis Čilipāns), sadarbībā ar pagastu pārvalžu sporta organizatoriem un sporta klubu „Brīvsolis”. Attiecīgo mājas spēļu organizēšanas atbildīgais ir pagasta pārvaldes sporta organizators.

 1. Laiks un vieta

Čempionātu norises vietas ir Engures novada sporta bāzes, atsevišķos sporta veidos arī kaimiņu novada sporta bāzes.

Engures novada čempionāti notiek no 2020.gada oktobra līdz 2021.gada maijam.

 1. Dalībnieki

Sacensībās piedalās Engures novada un kaimiņu novadu sportisti, atbilstoši katra sporta veida noteiktajiem ierobežojumiem.

Engures novadu pārstāvošajām komandām ir jāsastāv no minimums 50% Engures novadam piederošiem dalībniekiem (deklarēts, pieder īpašums, strādā utt.).

 1. Pieteikumi

Individuālajos sporta veidos dalībnieku pieteikšanās uz vietas sacensību norises vietā.

Komandu sporta veidos pieteikumu iesniegšanas termiņš – 2020.gada 20.septembris.

Komandas pieteikumā ir atļauts pieteikt:

 • basketbolā 15 spēlētājus;
 • volejbolā 15 spēlētājus;
 • florbolā 15 spēlētājus.

Spēlētāju pieteikumu beigu termiņš – 2020.gada 31.decembris.

 1. Sacensības

Engures novada čempionāti tiks aizvadīti sekojošos sporta veidos:

 • basketbolā;
 • volejbolā;
 • florbolā;
 • galda tenisā;
 • novusā.

Sporta veidu noteikumi

 1. Basketbols

8.1. Engures novada basketbola čempionāts ir atklātais čempionāts.

8.2. Uz katru spēli drīkst pieteikt 12 spēlētājus, kuru uzvārdi pirms spēles tiek ierakstīti spēles protokolā; komandā maksimālais dalībnieku skaits ir 15.

8.3. Turnīrā tiek izspēlēts regulārais turnīrs divos apļos (viena mājas spēle un viena izbraukuma spēle ar katru pretinieku).

8.4. Pēc regulārā turnīra tiks izspēlētas izslēgšanas spēles: 1.vieta un 2.vieta automātiski kvalificējas pusfinālam. Ceturtdaļfināli: 3.vieta – 6.vieta, 4.vieta – 5.vieta. Pusfinālā tiekas 1.vieta un 4.- 5.v. pāra uzvarētāji, 2.vieta un 3.- 6.v. uzvarētāji.

8.5. Izslēgšanas spēlēs uzvarētājs tiek noteikts spēļu sērijā līdz divām uzvarām, pirmā spēle tiek aizvadīta pie komandas, kura bija augstākā vietā pēc regulārā turnīra.

8.6. Izslēgšanas spēlēs drīkst piedalīties spēlētāji, kuri ir regulārajā turnīrā piedalījušies vismaz 5 spēlēs.

8.7. Soda sankcijas:

8.7.1. par komandas neierašanos uz spēli komandai jāmaksā soda nauda EUR                     80 apmērā, kā arī komanda saņem 0 punktus turnīra tabulā;

8.7.2. par nepieteikta spēlētāja piedalīšanos spēlē komandai tiek piešķirts                            zaudējums 0:20 un 0 punkti turnīra tabulā;

8.7.3. par komandas otro un katru nākamo tehnisko piezīmi soda nauda EUR                     10;

8.7.4. par diskvalificējošo piezīmi sods EUR 20 vai jāizlaiž nākamā spēle;

8.7.5. par kautiņa izraisīšanu vai iesaistīšanos tajā, par ko ir jāatstāj sporta zāle                    spēles laikā, jebkuram spēles dalībniekam vai spēles laikā jebkuram                      citam dalībniekam – sods EUR 50.

8.7.5. ja izslēgšanas spēlēs piedalās spēlētājs, kurš regulārajā sezonā nav                              aizvadījis vismaz 5 spēles, komandai tiek piešķirts zaudējums 0:20.                     Atkārtotā gadījumā komanda tiek izslēgta no turnīra.

8.7.6. soda nauda jānomaksā līdz komandas nākamajai spēlei. Ja tas nav                             izdarīts, komandai tiek piešķirts tehniskais zaudējums ar 0:20.

 1. Volejbols

9.1. Engures novada volejbola čempionāts ir atklātais čempionāts.

9.2. Uz katru spēli drīkst pieteikt 12 spēlētājus, kuru uzvārdi pirms spēles tiek ierakstīti spēles protokolā; komandā maksimālais dalībnieku skaits ir 15.

9.3. Turnīrā tiek izspēlēts regulārais turnīrs divos apļos (viena mājas spēle un viena izbraukuma spēle ar katru pretinieku).

9.4. Punktu skaitīšanas sistēma:

9.4.1. Spēles notiek pēc pastāvošajiem FIVA noteikumiem. Tehniskie                                 pārtraukumi netiek izmantoti;

9.4.2. par uzvaru spēlē ar rezultātu 3-0 uzvarētāja komanda saņem 3 punktus,                     zaudētāji – 0 punktu;

9.4.3. par uzvaru spēlē ar rezultātu 3-1 uzvarētāja komanda saņem 3 punktus,                     zaudētāji – 0 punktu;

9.4.4. par uzvaru spēlē ar rezultātu 3-2 uzvarētāja komanda saņem 2 punktus,                     zaudētāji – 1 punktu;

9.4.5. pamatturnīrā vienāda punktu skaita gadījumā vietas tiek noteiktas:

– pēc visu uzvarēto un zaudēto spēļu skaita;

– pēc visu spēļu uzvarēto un zaudēto setu attiecības;

– pēc visu spēļu uzvarēto un zaudēto punktu skaita attiecības;

– pēc komandu savstarpējo spēļu rezultātiem.

9.5. Pēc regulārā turnīra tiks izspēlētas izslēgšanas spēles: 1.vieta un 2.vieta automātiski kvalificējas pusfinālam. Ceturtdaļfināli: 3.vieta – 6.vieta, 4.vieta – 5.vieta. Pusfinālā tiekas 1.vieta un 4.-5.v. pāra uzvarētāji, 2.vieta un 3.-6.v. uzvarētāji. Uzvarētāji spēlē finālā, zaudētāji spēlē par 3.vietu. Uzvarētājs tiek noteikts spēļu sērijā līdz divām uzvarām.

9.6. Komandai spēle jāuzsāk 6 spēlētāju sastāvā (ja spēles laikā tiek gūta trauma, komandai ir atļauts pabeigt spēli nepilnā sastāvā).

9.7. Ja komanda ir uzsākusi spēli 7 spēlētāju sastāvā no kuriem 1 ir libero, tad traumas gadījumā libero drīkst aizstāt traumēto laukuma spēlētāju un atlikušo spēli spēlēt kā laukuma spēlētājs.

9.8. Ja komandā spēlē spēlētājs, kurš nav pieteikts komandā, komandai tiek piešķirts tehniskais zaudējums 0:3 un 30 EUR soda nauda.

9.9. Izslēgšanas spēlēs drīkst piedalīties spēlētāji, kuri regulārajā turnīrā ir piedalījušies vismaz 5 spēlēs.

9.10. Soda sankcijas:

9.10.1. par komandas neierašanos uz spēli komandai jāmaksā soda nauda eur                      50 apmērā, kā arī komanda saņem 0 punktus turnīra tabulā;

9.10.2. ja izslēgšanas spēlēs piedalās spēlētājs, kurš regulārajā sezonā nav                            aizvadījis vismaz 5 spēles, komandai tiek piešķirts zaudējums 0:3.                                   Atkārtotā gadījumā komanda tiek izslēgta no turnīra.

9.10.3. Sods par spēles sākuma kavēšanu – EUR 15

9.10.4. soda nauda jānomaksā līdz komandas nākamajai spēlei. Ja tas nav                           izdarīts, komandai tiek piešķirts tehniskais zaudējums ar 0:3.

 1. Florbols

10.1. Engures novada florbola čempionāts ir atklātais čempionāts.

10.2. Uz katru spēli drīkst pieteikt 12 spēlētājus, kuru uzvārdi pirms spēles tiek ierakstīti spēles protokolā; komandā maksimālais dalībnieku skaits ir 15.

10.3. Turnīrā tiek izspēlēts regulārais turnīrs divos apļos.

10.4. Turnīrs tiek izspēlēts sabraukumu veidā. Katrā sabraukumā katrai komandai ir 2 spēles, izņēmumu gadījumā spēļu skaits var būt 3 vai 1 spēle.

10.5. Regulārajā turnīrā spēles laiks katrā spēlē ir 2 x 20 min. Spēles laiks tiek apturēts otrā puslaika pēdējās 2 minūtēs.

10.6. Par uzvaru spēlē komanda saņem 2 punktus, par neizšķirtu 1 punktu, par zaudējumu – 0 punktus. Par neierašanos uz spēli komandai tiek piešķirts zaudējums ar rezultātu 0:5.

10.7. Vienāda punktu skaita gadījumā augstāku vietu ieņēmušo komandu nosaka:

– pēc savstarpējo spēļu rezultātiem;

– pēc labākās vārtu attiecības iesaistīto komandu starpā;

– pēc labākās vārtu attiecības visās turnīra spēlēs;

– pēc lielākā gūto vārtu skaita iesaistīto komandu starpā;

– pēc lielākā gūto vārtu skaita visās turnīra spēlēs.

10.8. Pēc regulārā turnīra tiek izspēlēts Final 4 sabraukums – 1.vieta tiekas ar 4.vietu un 2.vieta tiekas ar 3.vietu. Uzvarētāji spēlē finālā, zaudētāji spēlē par 3. – 4.vietu.

10.9. Izslēgšanas spēlēs drīkst piedalīties spēlētāji, kuri regulārajā turnīrā ir piedalījušies vismaz 6 spēlēs.

10.10. Final 4 spēles laiks – 2 x 20 min. Spēles laiks tiek apturēts otrā perioda pēdējās 2 minūtēs. Ja spēle noslēdzas neizšķirti, tiek spēlēts 5 min pagarinājums. Ja rezultāts ir neizšķirts pēc pagarinājuma, uzvarētājs tiek noteikts soda metienu sērijā (katrai komandai 3 dalībnieki).

10.11. Soda sankcijas:

– par komandas neierašanos uz spēli komandai jāmaksā soda nauda EUR 50                       apmērā, kā arī komanda saņem 0 punktus turnīra tabulā;

– par noraidījumu līdz spēles beigām jāmaksā soda nauda EUR 15 vai jāizlaiž                      nākamā spēle.

– soda nauda jānomaksā līdz komandas nākamajam sabraukumam. Ja tas nav                      izdarīts, komandai tiek piešķirts tehniskais zaudējums ar 0:5.

 1. Galda teniss

11.1. Engures novada galda tenisa čempionātā var piedalīties jebkurš interesents.

11.2. Vienspēļu turnīrā tiek aizvadīti 8 posmi. Turnīrs notiek Lapmežciemā un Smārdē.

11.3. Vienspēļu turnīrā pirmajā posmā spēlētāji apakšgrupās tiek salozēti, pārējos    posmos labākie dalībnieki pēc kopvērtējuma tiek izlikti. Apakšgrupu skaits katrā posmā tiek noteikts pēc pieteikušos dalībnieku skaita attiecīgajā posmā.

11.4. Kopvērtējumā vienspēlēs tiek vērtēti 6 labāko posmu rezultāti. Kopvērtējuma rezultātus veido iegūto vietu summa.

11.5. Kopvērtējuma ieskaitē piedalās dalībnieki, kuri ir piedalījušies vienspēlēs 5 posmos.

 1. Novuss

12.1. Engures novada novusa čempionātā var piedalīties jebkurš interesents.

12.2. Vienspēļu turnīrā tiek aizvadīti 7 posmi, dubultspēļu turnīrā tiek aizvadīti 5 posmi, kuri notiek Engurē un Lapmežciemā.

12.3. Vienspēļu turnīrā pirmajā posmā spēlētāji apakšgrupās tiek salozēti, pārējos posmos labākie dalībnieki pēc kopvērtējuma tiek izlikti. Apakšgrupu skaits katrā posmā tiek noteikts pēc pieteikušos dalībnieku skaita attiecīgajā posmā.

12.4. Kopvērtējumā vienspēlēs tiek vērtēti 5 labāko posmu rezultāti, dubultspēlēs vērtē 4 labākos posmus. Kopvērtējuma rezultātus veido iegūto vietu summa. Kopvērtējuma ieskaitē piedalās dalībnieki, kuri ir piedalījušies vienspēlēs 5 posmos, dubultspēlēs 4 posmos.

12.5. Dubultspēļu turnīrā dalībnieki paši veido pārus. Katram pārim ir atļauts viens rezervists.

Pagastu kopvērtējums

Ņemot vērā visu turnīru rezultātus, tiks izcīnīts ceļojošais kauss labākajam Engures novada pagastam.

Komandu vērtējumā tiek vērtēts labākais rezultāts no attiecīgās pārvaldes. Kopvērtējums tiek aprēķināts:

 • par komandu sporta veidos izcīnīto 1.vietu – 10 punkti, 2.vietu – 8 punkti, 3.vietu – 6 punkti.
 • par individuālajos veidos (galda teniss un novuss (vienspēles un dubultspēles)) izcīnīto 1.vietu – 5 punkti, 2.vietu – 4 punkti, 3.vietu – 3 punkti.
 • ja diviem pagastiem ir vienāds punktu skaits, tad uzvarētājs tiek noteikts pēc tā, kurai komandai ir vairāk augstākas vietas (vairāk 1.vietas, vairāk 2.vietas utt.).

Finansiālie nosacījumi

 • Engures novadu pārstāvošo komandu dalības maksu un tiešos sacensību izdevumus sedz Engures novada dome;
 • ārpus novada pārstāvošo komandu dalības maksu un tiešos sacensību izdevumus sedz komandējošā organizācija (dalības maksa un tiešie izdevumi tiek aprēķināti pēc pieteikušos komandu skaita attiecīgajā sporta veidā);
 • par soda naudas samaksu atbildīgs ir katrs pats dalībnieks vai attiecīgās komandas vadītājs.

Jebkāda veida disciplināros spēlētāju un komandu pārkāpumus turnīra laikā izskata organizatori un lemj par sankciju piešķiršanu vai soda atcelšanu;

Par rupjiem ētikas un disciplīnas normu pārkāpumiem organizatoram ir tiesības diskvalificēt atsevišķus spēlētājus uz vairākām spēlēm vai arī komandu no tālākas turnīra darbības.

Visu čempionātu noslēgums un apbalvošanas ceremonija (Sportistu balle) notiek 2021.gada maijā.

Visa turnīru informācija un rezultāti tiks publicēti mājas lapās www.enguresnovads.lv un www.brivsolis.lv.